Ймовірні парламентські вибори знову ставлять перед українцями ряд питань. Найбільшим із них громадські активісти називають відсутність єдиного законодавства для всіх виборів і прогнозують, що особливих змін до законодавства можливих позачергових виборів чекати не варто. При цьому називають дві основні проблеми. Одна із них, як показує досвід попередніх виборів – недосконалість проведення голосування українців за кордоном.
- Даний закон про вибори дає можливість для дипломатичних установ від України за кордоно ,займатися певною бездіяльністю в тих проблемних регіонах, які є. Це Придністров’я, є така сама проблема і в українців Канади, українців Америки, де українці знаходяться на досить великих відстанях від посольств і консульств, – пояснює заступник голови ТМГО “Товариство дружби Тернопіль-Тирасполь” Іван Марчук.
Українські активісти пропонують внести зміни до законодавства України про вибори, аби з’явилась можливість відкривати дільниці в місцях компактного проживання українців.
- Друга проблема – це проблема з громадянами України, які перебувають на території окупованого Криму і проблема з голосуванням на Сході, зокрема, в Донецькій і Луганській області, де зараз відбувається АТО і, звичайно, говорити про можливість забеспечення вільного волевиявлення в ситуаціях релаьної війни говорити не приходиться, – розповів керівник проектів інформаційного центру “Майдан Моніторинг” Володимир Ханас.
Серед проблем називають і непрофесійність членів виборчих комісій. Серед позитивного активісти виділяють наявність великої кількості волонтерів, які готові слідкувати за прозорістю проведення виборів та зростання свідомості громадян.
0 Response to ' Чи готове суспільство до позачергових виборів?'
Дописати коментар